(Neviđeni) Beograd u objektivu Riste Marjanovića 1936-1946
OPIS KNJIGE:
Uslikan original predstavlja nepobitno svedočanstvo koje ne zna za prepravljanje i ulepšavanje ranijih uspomena. Fotografija jeste činjenica u svojoj nagosti i sirovosti. Nepristrasno svedočanstvo i, u tom pogledu, vrednost fotografije jednaka je vrednosti otkopanih gradova, kipova, grobova. Ona zaustavlja vreme i postavlja nas u prisan kontakt sa prirodom. Dobra upotreba fotografije bez montaže rugobnih i nakaznih „tako omiljenih“ trikova, znači u izvesnom smislu uvođenje časnosti u istoriju. A to je bogat plen za istoričare, kao precizno podešen jezik svojoj upotrebi i povesnici za narod.
Respekt istine nije i ne može biti bez uticaja na izlaganje istorijskih fakata. On predstavlja uvođenje časnosti i moralnosti u najuzvišeniju nauku: istoriju.
Rista Marjanović
Cena: 3.300 rsd
potrebna količina:
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:

Cena: 990 rsd

Cena: 1.190 rsd

Cena: 2.475 rsd

Cena: 7.916 rsd

Cena: 1.210 rsd

Cena: 2.838 rsd

Cena: 4.501 rsd

Cena: 5.652 rsd

Cena: 3.845 rsd

Cena: 1.980 rsd
![Schicksal mit anmerkungen [Sudbina i komentari] Schicksal mit anmerkungen [Sudbina i komentari]](https://www.korisnaknjiga.com/photo/books0248/p247247a0.jpg)
Cena: 1.299 rsd

Cena: 7.464 rsd

Cena: 4.275 rsd

Cena: 4.501 rsd