Kraj puta
OPIS KNJIGE:
Tri "jerarha", u svetovnom životu samo pesnici i hroničari, ali u dubini duše pustolovi, u dramatičnim godinama kreću na put da popišu crkvena imanja, ali i da nađu odgovore na neka večna pitanja.
Polaze od Dušanove prestonice Prizrena, jer "ne znaju hoće li je ikada više videti", da bi završili na Sinaju, gde se Gospod ukazao Mojsiju. Borave usput u Solunu, Jerisosu, Hilandaru, Kijevu, Moskvi, Jerusalimu i koptskom Kairu - na mestima koja su toponimi mudrosti i vere.
Roman, uprkos tome, nije ni filozofski ni teološki, ni mističan (čak ni kada se kao saputnik javlja nečastivi lično), a opet je od svega toga pomalo. Može se svrstati u pustolovine, možda čak pikarske romane, pod uslovom da se kao avantura shvate ne samo neobični događaji na putovanju - bure, požari, ucene i zavere, izgubljenost u podzemnom lavirintu, lutanje pustinjom - već i isto tako uzbudljive pustolovine duha.
Čitaoci će, zajedno sa junacima ovog romana, krstariti morem i kopnom, zavodljivim i surovim predelima, ali i beskrajnim prostorom i vremenom, za šta je potrebna odvažnost duha, koja je oduvek pokretala putnike i pustinjake, kako kaže ličnost romana, "jedine prave filozofe današnjice".
Ovaj naslov je trenutno RASPRODAT
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:

Cena: 980 rsd

Cena: 990 rsd

Cena: 1.250 rsd

Cena: 999 rsd

Cena: 2.420 rsd

Cena: 880 rsd

Cena: 1.210 rsd

Cena: 200 rsd

Cena: 990 rsd

Cena: 1.500 rsd

Cena: 1.200 rsd

Cena: 799 rsd

Cena: 1.199 rsd

Cena: 1.980 rsd
Knjige istog pisca

Cena: 699 rsd

Cena: 799 rsd

Cena: 699 rsd

Cena: 699 rsd

Cena: 990 rsd

Cena: 799 rsd

Cena: 799 rsd

Cena: 594 rsd

Cena: 799 rsd

Cena: 799 rsd