• Biografije, autobiografije, memoari
  • Domaći pisci
  • Knjige o biznisu
  • Ezoterija
  • Epska, naučna fantastika
  • Erotski romani
  • Enciklopedije
  • Filozofija
  • Gradski vodiči, monografije
  • Građevinarstvo, arhitektura
  • Horor
  • Hrana i kuvari
  • Istorija, politika
  • Knjige o roditeljstvu
  • Knjige za decu i mlade
  • Knjige za poklon
  • Knjige za učenje stranih jezika
  • Književnost, poezija
  • Klasici svetske književnosti
  • Ljubavni romani
  • Magija, mistika, astrologija
  • Popularna psihologija
  • Pravo
  • Poljoprivreda, stočarstvo
  • Romani
  • Računari, internet
  • Sport
  • Strani pisci
  • Stručna literatura
  • Umetnost
  • Lektire
  • Udžbenici
  • Trileri
  • Vera i religija
  • Veštine učenja
  • Zabava, hobi
  • Zdravlje, medicina
  • Razno
  • Film
  • Putopisi
  • Srbija
  • English
  • +381 (0)11 3463 072
  • +381 (0)60 3463 072
  • Laureat
    Laureat

    Laureat

    OPIS KNJIGE:

    "Novi roman Aleksandra Jugovića Laureat napisan je kao splet katkad bodrih, ali počesto i neveselih slika iz života glavnoga junaka! Autor zalazi daleko u dubinu života jedne provincijske varoši, i zapravo jednog razdoblja u istoriji srpskog naroda.

    Ovo bi se razdoblje moglo nazvati trenutkom gašenja patrijarhalnih nazora – po vanjskim manifestacijama jednostavnim, čak vrlo siromašnim, ali zdravih shvatanja i životnih navika, filozofije i međuljudskog ophođenja; – i nastajanja jednog vremena bez životne orijentacije.

    Život glavnog junaka u stvari je lutanje i rasipanje u ispraznosti, alkoholu, drogi, bludu – jednom reči: u raspadu humanih odlika neveselih saputnika našeg doba.

    Sem istančanog dara da vešto sklopi – delom morbidnu, a delom ironijom protkanu – sliku od živo opisanih detalja – Jugović uspeva da ih komponuje u dve paralelne serije sižejnih fragmenata i da im da adekvatan emocionalni ton. Celina dela orkestrira dubokim tonovima rekvijema nad jednim vremenom koje se već ulilo u prošlost, a i nad onim što u smradnim slapovima kulja iz budućnosti koja nas očekuje više kao poznata zla sudbina nego kao neizvesnost od koje strepimo.

    Roman se, bez obzira na složenu kompoziciju – ili možda upravo s obzirom na to – čita lako, privlači zanimljivošću pripovedanja, i ne ostavlja nas ravnodušne. Zanimljivo štivo za ljubitelje književnosti. Vidan doprinos unapređenju proznog izraza u srpskoj knjiženosti..." - Prof. dr Radoje Simić

    Više detalja

    Br.strana: 170

    Izdavač: Albatros plus

    ISBN: 978-86-6081-141-9

    Šifra: 48985
    Cena: 660 rsd

    potrebna količina:


    Odaberite izdanje:

    dostavadostava i poŠtarina

    nacin placanjanaČin plaĆanja

    Opcije plaćanje za kupce iz Srbije:

    - pouzećem prilikom isporuke knjiga
    - internet karticama Visa,Maestro i Mastercard
    - preko IPS skeniraj - mBanking aplikacije
    - putem uplatnice na šalteru pošte ili banke

    Opcije plaćanje za kupce iz inostranstva:

    - pouzećem za kupce iz BIH i Crne Gore
    - putem PayPal sistema
    - internet karticama Visa, Maestro i MasterCard

    postavi pitanjepostavite pitanje

    Br.strana: 170

    Izdavač: Albatros plus

    ISBN: 978-86-6081-141-9

    Komentari čitalaca

  •