• Biografije, autobiografije, memoari
  • Domaći pisci
  • Enciklopedije
  • Epska, naučna fantastika
  • Erotski romani
  • Ezoterija
  • Film
  • Filozofija
  • Građevinarstvo, arhitektura
  • Gradski vodiči, monografije
  • Horor
  • Hrana i kuvari
  • Istorija, politika
  • Klasici svetske književnosti
  • Knjige o biznisu
  • Knjige o roditeljstvu
  • Knjige za decu
  • Knjige za učenje stranih jezika
  • Književnost, poezija
  • Kompjuteri i internet
  • Lektire
  • Ljubavni romani
  • Magija, mistika, astrologija
  • Poljoprivreda
  • Popularna psihologija
  • Pravo
  • Putopisi
  • Romani
  • Sport
  • Strani pisci
  • Stručna literatura
  • Trileri
  • Udžbenici
  • Umetnost
  • Vera i religija
  • Veštine učenja
  • Zabava, hobi
  • Zdravlje, medicina
  • Razno
  • Srbija
  • English
  • +381 (0)11 3463 072
  • +381 (0)60 3463 072
  • Malterego - Knjiga druga: Higijena nesećanja II deo
    Malterego - Knjiga druga: Higijena nesećanja II deoMalterego - Knjiga druga: Higijena nesećanja II deo

    Malterego - Knjiga druga: Higijena nesećanja II deo

    OPIS KNJIGE:

    U drugom delu ,,Higijene nesećanja" Marko Šelić opravdava naslov i kroz fragmentarnu strukturu nudi čitaocima odgovore, ne bi li postavio nova pitanja. Nema bekstva od sećanja, a šta je na kraju, koliko je zaista tanka linija između dobra i zla i šta je stvarnost, a šta noćna mora saznaćete ako pročitate ovu knjigu.

    Kraj je početak a početak kraj, jer nema dovoljno tesnog pakla za junake ove uzbudljive i na momente zastrašujuće priče. Uvlačeći ih u vrtlog besa, gradeći svoj narativni mo- zaik, Marko Šelić u drugom delu HIGIJENE NESEĆANJA opravdava naslov i kroz sada već prepoznatljivu fragmen- tarnu strukturu nudi čitaocima odgovore, ne bi li postavio nova pitanja. Jer izgleda da.nema bekstva od sećanja, a šta je tačno na kraju, zašto HIGIJENA NESEĆANJA vida, koliko je istinski tanka linija između dobra i zla i šta je zaista stvarnost a šta košmar- saznaćete ako pročitate ovu knjigu.
    Nakon toga, možete sesti na Rubikovu stolicu, zapaliti cigaretu i otvoriti flašu, te sačekati da zveri koja je u vama popusti pažnja. A onda je upucati, ili puštiti napolje.
    „Jedan čovek potiskuje svoje traume do neizdrživosti. Jedno društvo potiskuje svoje traume do neizdrživosti. Šta se dešava sa čovekom i društvom kad pritisak unutar njih prekorači granicu? Počinje li Veliki prasak ili Veliko ništa?"
    Kokan Mladenović
    „lako ga većina javnosti u Srbiji zna kao Marčela, sasvim je logično što na ovoj i koricama ostalih njegovih knjiga stoji Marko Šelić. Ne dovodeći u pitahje njegov muzički dar i ostvarenost koju ima na tom polju, usuđujem se da tvrdim kako je Šelić pre i iznad svega umetnik reči. Čak i oni najsnobovskiji elitisti i literarni puritanci trebali bi Za svoje dobro znati: ovom je knjigom Marčelo definitivno postao Marko Šelić. Parafraziram svesno ono što je Rejmon Keno rekao o Borisu Vijanu: čitajte Marka Šelića, nemojte da za jošjednog sjajnog pisca čujete tek kad neko u nekom tvitu parafrazira naslov njegove knjige."
    Muharem BazduSj

    Više detalja

    Br.strana: 438

    Povez: meki

    God.izdanja: 2017.

    Izdavač: Laguna

    ISBN: 9788652128464

    Šifra: 115376
    Ovaj naslov je trenutno RASPRODAT
    Ukucajte ovde vaš mail kako biste bili obavešteni kada knjiga bude ponovo u prodaji:

    Odaberite izdanje:

    dostavadostava i poŠtarina

    nacin placanjanaČin plaĆanja

    Opcije plaćanje za kupce iz Srbije:

    - pouzećem prilikom isporuke knjiga
    - internet karticama Visa,Maestro i Mastercard
    - preko IPS skeniraj - mBanking aplikacije
    - putem uplatnice na šalteru pošte ili banke

    Opcije plaćanje za kupce iz inostranstva:

    - pouzećem za kupce iz BIH i Crne Gore
    - putem PayPal sistema
    - internet karticama Visa, Maestro i MasterCard

    postavi pitanjepostavite pitanje

    Br.strana: 438

    Povez: meki

    God.izdanja: 2017.

    Izdavač: Laguna

    ISBN: 9788652128464

    Komentari čitalaca

  •