• Biografije, autobiografije, memoari
  • Domaći pisci
  • Knjige o biznisu
  • Ezoterija
  • Epska, naučna fantastika
  • Erotski romani
  • Enciklopedije
  • Filozofija
  • Gradski vodiči, monografije
  • Građevinarstvo, arhitektura
  • Horor
  • Hrana i kuvari
  • Istorija, politika
  • Knjige o roditeljstvu
  • Knjige za decu i mlade
  • Knjige za poklon
  • Knjige za učenje stranih jezika
  • Književnost, poezija
  • Klasici svetske književnosti
  • Ljubavni romani
  • Magija, mistika, astrologija
  • Popularna psihologija
  • Pravo
  • Poljoprivreda, stočarstvo
  • Romani
  • Računari, internet
  • Sport
  • Strani pisci
  • Stručna literatura
  • Umetnost
  • Lektire
  • Udžbenici
  • Trileri
  • Vera i religija
  • Veštine učenja
  • Zabava, hobi
  • Zdravlje, medicina
  • Razno
  • Film
  • Putopisi
  • Srbija
  • English
  • +381 (0)11 3463 072
  • +381 (0)60 3463 072
  • Štrumpfovi: Crni štrumpfovi / Leteći štrumpf
    Štrumpfovi: Crni štrumpfovi / Leteći štrumpf

    Štrumpfovi: Crni štrumpfovi / Leteći štrumpf

    OPIS KNJIGE:

    Reč izdavača:

    ’’Mali plavi stanovnici šume koji žive u pečurkama i hrane se bobicama postoje već više od pola veka. Počeli su kao sasvim sporedni likovi u Pejoovom tada veoma popularnom stripu Jovan i Cvrle (Johan et Pirlouit, 1958), da bi, posle izvrsne reakcije čitalaca, već sledeće godine dobili svoje samostalne epizode u okviru slavnog strip-časopisa Spiru (Spirou). Kada je njihov tvorac Pejo napustio Spiru i izdavačku kuću Dupui, avanture štrumpfova su se pojavile u mnogim stripskim časopisima, pa i u onim specijalizovanim samo za njih, i to prvo u Francuskoj, Danskoj i Nemačkoj. Do sada je izašlo 30 epizoda Štrumpfova, a od toga je Pejo nacrtao i napisao prvih 16. Prevedeni su na 25 jezika i do sada je prodato oko 25 miliona primeraka širom sveta. Naravno, štrumpfovi više nisu slavni samo zbog stripa. Ubrzo pošto su nastali na papiru, pretvoreni su u simpatične figurice, koje izgleda svi žele u svojim domovima. Takođe, američki studio Hana i Barbera je osamdesetih godina snimio crtanu seriju koja je pronela glas o plavim patuljcima i njihovim zgodama. Dvehiljaditih je pak Soni snimio dva dugometražna filma u kojima smo gledali štrumpfove animirane u 3D tehnici.

    Naravno, čitave te fame ne bi bilo da Štrumpfovi nisu tako simpatični, da nisu tako drugačiji, a opet slični nama ljudima. Sam Pejo je tvrdio da ih je stvorio po uzoru na nas, kao neku vrstu ogledala u kom možemo da vidimo precizno naglašene i naše loše i dobre osobine.

    Štrumpfovi imaju svog zakletog neprijatelja, čoveka koji bi da ih pojede ili od njih napravi zlato, ali oni su već zlato, čim tako dugo opstaju u svetu u kom su hitovi sve kratkovečniji.

    Crni štrumpfovi i Leteći štrumpf naslovi su dveju prvih epizoda o ovim majušnim junacima koje su se davne 1959. našle pred francuskim čitaocima. Čarobna knjiga ih sada donosi našim čitaocima, prvi put u koloru, na 40 stranica velikog formata, s korisnim i zanimljivim uvodnim esejom Slobodana Ivkova, književnog kritičara i poznavaoca stripa, u kojem on Štrumpfove, s punim pravom, naziva modernim bajkama. Ovim izdanjem, a i svakim budućim, priča o slavnim plavcima započeta pre više od pola veka zaokružuje se time što se vraća na početak, jer da nije ovih prvih avantura Velikog Štrumpfa i drugara, ne bi bilo ničeg drugog po čemu štrumpfove znamo.

    Redosled epizoda prati njihovo originalno pojavljivanje u francuskim izdanjima, uz male tehničke izmene (naš format je kraći od francuskog za 20 stranica), zbog kojih priča o štrumpfovskom svetu ni u kom slučaju neće trpeti.

    U ’Crnim Štrumpfovima’ zatičemo junake u uzaludnom pokušaju da se odbrane od ujeda Bzzz-muve, koja svakog plavog Štrumpfa pretvara u njegovog srditog dopelgengera, koji voli da – ujeda! A u drugoj priči, ’Letećem Štrumpfu’, susrešćemo se sa mališanom koji prati svoju opsesiju i fiks-ideju sve dok svima ne postane jasno da u životu često postoji velika razlika između želja i mogućnosti. Ukratko, poučno i zabavno, ali i kolekcionarski vredno.’’

    Prelistaj
    Više detalja

    Br.strana: 48

    Povez: Meki povez

    Izdavač: Čarobna knjiga

    ISBN: 9788677023669

    Dostupnost: isporuka od 4 do 10 dana
    Šifra: 182170
    Cena: 499 rsd

    potrebna količina:


    Odaberite izdanje:

    dostavadostava i poŠtarina

    nacin placanjanaČin plaĆanja

    Opcije plaćanje za kupce iz Srbije:

    - pouzećem prilikom isporuke knjiga
    - internet karticama Visa,Maestro i Mastercard
    - preko IPS skeniraj - mBanking aplikacije
    - putem uplatnice na šalteru pošte ili banke

    Opcije plaćanje za kupce iz inostranstva:

    - pouzećem za kupce iz BIH i Crne Gore
    - putem PayPal sistema
    - internet karticama Visa, Maestro i MasterCard

    postavi pitanjepostavite pitanje

    Br.strana: 48

    Povez: Meki povez

    Izdavač: Čarobna knjiga

    ISBN: 9788677023669

    Dostupnost: isporuka od 4 do 10 dana
    Komentari čitalaca

  •