Tragedija Kosova i Metohije
OPIS KNJIGE:
Odlomak :
„Čitalac će i po naslovu i po sadržaju primetiti da je tema o Kosovu i Metohiji smeštena između Srbije i Evropske unije. Za period koji tekstovi prate, Evropska unija i Srbija delovali su prema Kosovu i Metohiji kao čekić i nakovanj. Ova metafora žalosna je za Srbiju, ali nije (kao metafora) natačna. Tekstovi su bili maksimalno pažljivi prema činjenicama unutar događaja i drugih povoda za pisanje.
Koliko god da je EU prema Kosovu i Metohiji bila nemilosrdna sa čekićem u ruci, toliko se i Srbija podmetala kao nakovanj da svaki udarac bude efikasan.
Razume se, ovde je reč o srpskom državnom rukovodstvu u datom periodu, a ne o Srbiji, koja je srazmerno fazama predavanja Kosova padala u bezdan autoritarizma i diktature bez kojih ovaj proces ne bi bio moguć.“
Uskoro u prodaji
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:

Cena: 999 rsd

Cena: 850 rsd

Cena: 990 rsd

Cena: 850 rsd

Cena: 1.100 rsd

Cena: 1.650 rsd

Cena: 1.100 rsd

Cena: 1.650 rsd

Cena: 1.320 rsd

Cena: 880 rsd

Cena: 1.210 rsd

Cena: 1.100 rsd

Cena: 990 rsd

Cena: 486 rsd