Za Izabel: Jedna mandala
OPIS KNJIGE:
Ova priča izmiče bilo kakvoj definiciji, iako bi se moglo reći da je to jedna fantastična priča. Pisac je izabrao podnaslov Jedna mandala, mada je zapravo, gledano iz perspektive zapadnog sveta, reč o istraživanju, o traganju koje kao da sprovodi neki metafizički Filip Marlou.
Tabuki nas upućuje na monaha u crvenom, na Helderlina i na jednu napolitansku pesmu. Njihov spoj možda deluje nesuvislo. A možda je bolje ne tražiti suvislost u jednom od najčudovitijih, najčežnjivijih i vizionarskim duhom najobdarenijih romana koji nam je italijanska književnost dosad podarila.
Iz recenzije:
„Pisac prepoznatljivih vibracija, nadahnut tragičnom snagom i radošću osmeha, pronicljiv i nemiran duh, strastan i lucidan, svestan komedije postojanja, opsednut velikim preispitivanjima savesti, hrabar i velikodušan čovek.“
Norman Manea
Cena: 897 rsd
potrebna količina:
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:

Cena: 5.428 rsd

Cena: 1.090 rsd

Cena: 5.654 rsd

Cena: 5.654 rsd

Cena: 4.523 rsd

Cena: 1.099 rsd

Cena: 1.299 rsd

Cena: 899 rsd

Cena: 1.595 rsd

Cena: 1.595 rsd

Cena: 1.199 rsd

Cena: 1.111 rsd

Cena: 1.099 rsd

Cena: 5.202 rsd