Poznavanje života
OPIS KNJIGE:
„Poznavanje života“ Alfreda Adlera predstavlja jedno od najpristupačnijih dela ovog velikog psihologa i osnivača individualne psihologije. Prvobitno objavljena pod naslovom The Science of Living, knjiga na jasan i razumljiv način uvodi čitaoce u osnovne principe Adlerove misli, nudeći praktična objašnjenja ljudskog ponašanja, međuljudskih odnosa i unutrašnjih motiva koji oblikuju svakodnevni život. Iako je nastala početkom XX veka, njene ideje i danas zadržavaju izuzetnu aktuelnost i predstavljaju važan temelj savremene psihologije i psihoterapije.
Polazeći od uverenja da svaka osoba teži smislu, pripadanju i ličnom razvoju, Adler objašnjava kako se već u najranijem detinjstvu formiraju obrasci mišljenja i ponašanja koji kasnije utiču na naše odluke, odnose i način na koji doživljavamo sebe i svet. Kroz brojne primere iz psihoterapijske prakse autor približava ključne pojmove svoje teorije, među kojima su životni cilj, životni stil, vodeći princip, kompleks inferiornosti i težnja ka superiornosti, pokazujući kako oni utiču na svakodnevno funkcionisanje pojedinca.
Posebna vrednost ove knjige ogleda se u tome što Adler teorijska razmatranja povezuje sa praktičnim životnim situacijama. On se bavi pitanjima vaspitanja dece, obrazovanja, partnerskih odnosa, braka, seksualnosti i društvenih uloga, ukazujući na značaj međusobnog poštovanja, saradnje i razvijanja osećaja zajedništva. Njegovi stavovi podstiču čitaoce da preispitaju ustaljene obrasce ponašanja i pronađu zdravije načine za rešavanje konflikata i izgradnju kvalitetnijih odnosa.
Adler posebno naglašava da čovek nije trajno određen svojim prošlim iskustvima, već da poseduje sposobnost da menja način na koji razume sebe i svet oko sebe. Upravo zbog toga „Poznavanje života“ nije samo teorijska studija, već i podsticaj na lični razvoj, samospoznaju i preuzimanje odgovornosti za sopstveni život. Njegov optimističan pogled na ljudsku prirodu pruža nadu da su promena i napredak mogući bez obzira na okolnosti iz kojih potičemo.
Ova knjiga namenjena je studentima psihologije, psihoterapeutima, pedagozima, roditeljima, ali i svim čitaocima koji žele da bolje razumeju ljudsku psihu i principe koji oblikuju naše ponašanje. Adlerovo delo ostaje nezaobilazno štivo za svakoga ko želi da razvije dublje razumevanje sebe, unapredi odnose sa drugima i pronađe put ka ispunjenijem i smislenijem životu.
Cena: 780 rsd
potrebna količina:
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:
Cena: 950 rsd
Cena: 950 rsd
Cena: 1.199 rsd
Cena: 899 rsd
Cena: 999 rsd
Cena: 1.299 rsd
Cena: 1.199 rsd
Cena: 699 rsd
Cena: 999 rsd
Cena: 999 rsd
Cena: 2.990 rsd
Cena: 3.775 rsd
Cena: 900 rsd
Cena: 799 rsd
Knjige istog pisca

Cena: 1.760 rsd

Cena: 880 rsd

Cena: 7.480 rsd

Cena: 1.760 rsd

Cena: 880 rsd

Cena: 1.001 rsd

Cena: 950 rsd

Cena: 1.540 rsd

Cena: 1.540 rsd








